Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

06-10-2015
Książka

Nakładem wydawnictwa INFOR ukazała się książka "VAT w samorządach - zasady odliczeń podatku naliczonego od 1 stycznia 2016 r." autorstwa Janiny Fornalik, doradcy podatkowego i starszego menedżera w zespole rozliczeń VAT w samorządach firmy MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy.

 

Książka Janiny Fornalik omawia najważniejsze zmiany dotyczące zasady odliczania VAT przez samorządy, a także na przykładach konkretnych inwestycji realizowanych przez JST i ich jednostki podległe opisuje konsekwencje nowych przepisów. Dodatkowo prezentuje zasady odliczania VAT w przypadku inwestycji realizowanych samodzielnie lub wspólnie z innymi JST, a także inwestycji przekazanych zakładom budżetowym, spółkom komunalnym i instytucjom kultury.

 

Janina Fornalik doradztwem podatkowym zajmuje się od kilkunastu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności jednostek samorządu terytorialnego. Doradza samorządom w kwestiach dotyczących rozliczania podatku VAT w bieżącej działalności, w zakresie realizowanych inwestycji oraz w ramach przekształceń, reprezentuje w postępowaniach podatkowych i sądowych. Jest autorką licznych publikacji o tematyce prawno-podatkowej, m.in. jest współautorem komentarza do Dyrektywy VAT Rady Unii Europejskiej. Występuje na konferencjach i prowadzi szkolenia z zakresu podatku VAT, w tym dotyczące rozliczeń podatkowych w samorządach.

 

Książkę można kupić: http://sklep.infor.pl/vat-w-samorzadach---kompendium-wiedzy--w-tym-nowe-zasady-odliczen-podatku-naliczonego-od-1-stycznia-2016-r-.html

lista aktualności