Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

12-07-2016
Książka

Książka „Prewspółczynnik odliczenia VAT naliczonego” już na rynku

 

Od początku 2016 r. weszły w życie nowe regulacje w zakresie podatku od towarów i usług, dotyczące proporcji zwanej potocznie „prewspółczynnikiem”, które wprowadzają istotne zmiany w zakresie odliczania naliczonego podatku VAT. Książka Joanny Pęczek-Czerwińskiej, doradcy podatkowego i menedżera w MDDP, przybliża właśnie te zagadnienia i wyjaśnienia kwestie, które budzą wątpliwości w związku z ich wejściem w życie.

 

W opracowaniu omówiono przepisy ustawy nowelizującej z dnia 9 kwietnia 2015 r., w tym m.in. następujące zagadnienia:

– cel wprowadzenia przepisów o prewspółczynniku,

– podmioty zobowiązane do stosowania prewspółczynnika,

– przedmiotowy zakres stosowania przepisów o prewspółczynniku,

– kalkulację oraz sposoby określenia prewspółczynnika,

– prewspółczynnik u podatników rozpoczynających działalność,

– system korekt.

 

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla doradców podatkowych, księgowych, pracowników działów podatkowych i finansowych, jednostek samorządu terytorialnego, państwowych jednostek budżetowych, spółek holdingowych oraz instytucji finansowych. Będzie przydatnym źródłem informacji dla pracowników stowarzyszeń, fundacji, uczelni, instytutów badawczych, a także instytucji kultury. Zainteresuje również teoretyków i praktyków prawa podatkowego.

 

Książka dostępna jest: https://www.profinfo.pl/prawo-podatkowe-finanse-i-rachunkowosc/podatki-posrednie/p,prewspolczynnik-odliczenia-vat-naliczonego,358304.html

 

 

Informacja o autorze:

Joanna Pęczek-Czerwińska – doradca podatkowy, menedżer w Zespole VAT w MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, wykładowca; specjalizuje się w podatkach pośrednich; pracowała w międzynarodowych koncernach z sektora logistycznego i produkcyjnego, gdzie zajmowała się m.in. systemami zarządzania jakością; prowadziła liczne szkolenia z zakresu podatku VAT oraz uczestniczyła jako prelegent w poświęconych mu konferencjach podatkowych; autorka licznych publikacji dotyczących zagadnień podatkowych.

lista aktualności