Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

08-03-2017
Raport

Zmienione od 2017 r. warunki prawno-podatkowe, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na polskim rynku, stawiają przed podmiotami działającymi w grupach kapitałowych wiele nowych wyzwań. Po pierwsze bardzo szeroka jest grupa podmiotów, które od nowego roku będą podlegały obowiązkowi dokumentacyjnemu. Po drugie znacznie rozszerzony został zakres niezbędnej do przygotowania dokumentacji. Po trzecie wreszcie, podatnicy będą zobowiązani przekazywać organom skarbowym dużo więcej szczegółowych informacji, co niewątpliwie będzie dodatkowym obciążeniem dla zespołów finansowo-księgowych.
Poruszanie się w gąszczu przepisów - w szczególności w przypadku konieczności dokonywania rozliczeń w grupach kapitałowych prowadzących działalność w skali ponadnarodowej - może nastręczać trudności. Żeby pomóc naszym klientom w sprostaniu tym nowym obowiązkom przygotowaliśmy "Przewodnik po cenach transferowych".  
Zgromadziliśmy w nim informacje dotyczące 11 jurysdykcji europejskich.  Znajdą tu Państwo najważniejsze obowiązujące w danym kraju przepisy prawa dotyczące cen transferowych, a także zestawy praktycznych informacji związanych m.in. z preferowanymi metodami ustalania cen transferowych, uzyskiwaniem Uprzednich Porozumień Cenowych, korektą cen transferowych, przygotowywaniem analizy porównawczej i wiele innych.

 

Aby pobrać bezpłatnie "Przewodnik po cenach transferowych", kliknij.


Mamy nadzieję, że przewodnik będzie dla Państwa użyteczny. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania związane z jego treścią lub innymi zagadnieniami związanymi z centami transferowymi, prosimy o kontakt.

Renata Dłuska, partner                 

Magdalena Marciniak, Szef Zespołu Cen Transferowych    

 

lista aktualności