Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

22-06-2017
O nas

W najnowszym "Indirect Tax Leaders Guide" wydanym przez prestiżowy International Tax Review, wyróżnionych zostało aż 5 ekspertów z MDDP.  W gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce są:

 

Tomasz Michalik - doradca podatkowy, Szef Zespołu VAT, partner w MDDP.  Przez Chamber's Global, International Tax Review i The European Legal 500 uznawany jest za wiodącego eksperta w zakresie VAT na polskim rynku. Autor komentarza do ustawy o VAT, który doczekał się już 13 wydań, współautor polskiej części „VAT in Europe” wydawanej przez IBFD, autor licznych publikacji w fachowych wydawnictwach krajowych i zagranicznych. Od 2012 roku członek Grupy Ekspertów ds. VAT powołanej przez Komisję Europejską. Wcześniej był członkiem Grupy Ekspertów ds. funkcjonowania systemu podatku VAT powołanej przez Komisję Europejską. W latach 2011 - 2014 członek Komitetu Podatkowego ds. Podatków Pośrednich Europejskiej Konfederacji Doradców Podatkowych (CFE). W latach 2010-2014 przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

 

Janina Fornalik - doradca podatkowy, partner w Zespole VAT. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności sektora publicznego. Wieloletnia praktyka w międzynarodowych firmach konsultingowych pozwoliła jej zdobyć doświadczenie w zakresie różnorodnych projektów podatkowych, w tym dotyczących planowania podatkowego i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz przeglądów pod kątemefektywnego i bezpiecznego zarządzania rozliczeniami podatkowymi firm. Jest autorką licznych publikacji prasowych z zakresu podatku VAT, współautorką komentarza do Dyrektywy VAT Rady UE, autorką publikacji pt. „VAT w samorządach”. Jest wykładowcą i prelegentem na szkoleniach i konferencjach z zakresu zagadnień w podatku VAT, w tym dotyczących rozliczeń podatkowych w samorządach.

 

Elżbieta Serwińska doradca podatkowy, partner w Zespole VAT. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 16 lat. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w międzynarodowych firmach doradczych Ernst&Young, PWC, Deloitte oraz KPMG.  Doradza zagranicznym podmiotom w efektywnym prowadzeniu działalności w Polsce. Jest absolwentką Europejskiego Executive MBA Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, a także autorką publikacji prasowych o tematyce podatkowej oraz wykładowcą Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

 

Bartosz Bogdański - doradca podatkowy, partner w Zespole VAT. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku VAT dla branży nieruchomości, ma szerokie doświadczenie w doradztwie dla podmiotów z sektora finansowego. Był zaangażowany w szereg projektów dotyczących planowania rozliczeń podatku VAT, które zostały efektywnie wdrożone w kilku wiodących polskich spółkach oraz spółkach zagranicznych działających na polskim rynku. Jest autorem licznych publikacji w fachowych wydawnictwach krajowych. Jest współautorem kilkukrotnie wznawianej książki "Nieruchomości sprzedaż, najem, dzierżawa", które otrzymało wyróżnienie w kategorii "Podatki" w konkursie Złote Skrzydła „Dziennika Gazety Prawnej” 2010.

 

Kalina Figurska - Rudnicka - doradca podatkowy, radca prawny, starszy menedżer w Zespole VAT.  Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z opodatkowaniem VAT. Zajmuje się oceną  podatkową bieżącej działalności podatników, brała również udział w szeregu przeglądów podatkowych jak również projektach mających na celu stworzenie optymalnych podatkowo struktur inwestycyjnych i transakcyjnych. Była również oddelegowana do prowadzenia bieżącego doradztwa podatkowego u klienta zajmującego się dystrybucją produktów leczniczych. Jest autorem publikacji w prasie codziennej oraz specjalistycznej z zakresu prawa podatkowego, głównie skoncentrowanych na zagadnieniach dotyczących  firm farmaceutycznych oraz dystrybutorów produktów leczniczych.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!  
To, co zwraca uwagę to fakt, że po raz trzeci z rzędu spośród wszystkich odnotowanych w zestawieniu firm doradczych i kancelarii prawnych w Polsce, MDDP ma - po raz kolejny - najwięcej wyróżnionych ekspertów w zakresie podatku VAT.

 

 

*******

O MDDP:

MDDP jest jedną z wiodących polskich firm doradczych świadczącą kompleksowe usługi w zakresie podatków, prawa, business consultingu, finansów, outsourcingu księgowości i naliczania wynagrodzeń oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Zatrudniamy ponad 250 osób w biurach w Warszawie i Katowicach. Wśród naszych Klientów są czołowe koncerny międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich sektorów gospodarki. MDDP jest partnerem wiodących firm doradztwa podatkowego w Europie.

www.mddp.pl

 

lista aktualności