Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

11-02-2019
Warsztaty
MDDP Doradztwo Podatkowe
ZAPROSZENIE
   
Spotkanie podatkowe

Po rewolucyjnym 2017 roku pod kątem cen transferowych, wydawałoby się, że podatnicy będą mogli odetchnąć w kolejnych latach i ich jedynym zmartwieniem będzie aktualizacja przygotowanych dokumentacji cen transferowych. Nic bardziej mylnego! Ustawodawca zadbał o to, aby kolejne lata również były wymagające dla podatników w obszarze cen transferowych. Od 1 stycznia 2019 r. zostaną wprowadzone znowelizowane przepisy w tym obszarze, wprowadzające kolejną rewolucję.

  • Jakie zmiany czekają podatników w zakresie cen transferowych i jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?
  • Dlaczego ustawodawca zdecydował się na kolejną nowelizację przepisów w tak krótkim czasie?
  • Czy w przypadku niektórych transakcji podatnicy mogą odnaleźć "bezpieczną przystań"?
  • Czy część procesów w zakresie przygotowania dokumentacji cen transferowych można uprościć i zautomatyzować ?
  • Co nowego w zakresie prac nad uproszczonymi APA?


Na te i wiele innych pytań eksperci MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy odpowiedzą podczas spotkania podatkowego we Wrocławiu z cyklu "MDDP o cenach transferowych".

"Kolejna rewolucja w zakresie cen transferowych - jak się do niej przygotować?"

Media
19 lutego w godz. 14.00-16.30.

Q Hotel Plus Wrocław
Zaolziańska 2, 53-334 Wrocław
Orzecznictwo
  • omówienie najbardziej problematycznych elementów planowanych zmian w zakresie cen transferowych wraz z propozycjami jak zminimalizować ryzyka cen transferowych w poszczególnych obszarach;
  • prezentacja nowych narzędzi organów podatkowych, które będą wykorzystywane w ramach kontroli podatkowej oraz zagadnień, które będą przedmiotem zainteresowania organów podatkowych;
  • uproszczone APA - czy podatnicy w najbliższym czasie mogą spodziewać się uregulowań prawnych w tym zakresie?
  • jak przygotować szybko i rzetelnie dokumentację cen transferowych? - mamy rozwiązanie!
Orzecznictwo

Magdalena Marciniak - doradca podatkowy, partner, Szef Zespołu Cen Transferowych. Jest odpowiedzialna za projekty dotyczące dokumentowania przepływów transakcyjnych w grupach kapitałowych oraz wyceny transakcji towarowych i usługowych pomiędzy podmiotami powiązanymi. Prowadzi projekty dotyczące restrukturyzacji działalności w grupach kapitałowych w zakresie funkcjonalności i optymalizacji łańcucha dostaw, opracowywania i implementacji polityki cen transferowych w grupach kapitałowych czy wsparcia przy kontrolach podatkowych w zakresie cen transferowych. Posiada doświadczenie w zakresie przygotowania wniosków Uprzednich Porozumień Cenowych. Prowadzi warsztaty z zakresu przygotowywania dokumentacji cen transferowych oraz stosowania metod podatkowych w transakcjach z podmiotami powiązanymi. Magdalena Marciniak została w 2018 r. wyróżniona w kategorii ”Ceny transferowe” w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Dziennika Gazety Prawnej.

Agnieszka Krzyżaniak, manager w Zespole Cen Transferowych. Ma doświadczenie w zakresie m.in. przygotowania modeli rozliczeń wewnątrzgrupowych w grupach kapitałowych, weryfikacji istniejących modeli biznesowych, projektowaniu i implementacji narzędzi IT mających na celu zautomatyzowanie procesów TP, projektowania, planowania i wdrożenia polityk cen transferowych dla grup kapitałowych, przygotowania analiz ekonomicznych i benchmarkingowych dla różnych typów transakcji wewnątrzgrupowych, przygotowania kompleksowej dokumentacji cen transferowych, wsparcie w kontrolach podatkowych dotyczących cen transferowych. Projekty, w których brała udział były realizowane dla największych międzynarodowych i polskich grup kapitałowych z rożnych branż. Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Przed rozpoczęciem współpracy z MDDP pracowała w jednej z firm Wielkiej Czwórki. Jest autorką licznych publikacji dotyczących cen transferowych w mediach ogólnopolskich.

Adrian Mroziewski, starszy konsultant w Zespole Cen Transferowych. Na co dzień pracuje przy projektach dotyczących sporządzania dokumentacji cen transferowych, przeprowadzania analiz danych porównawczych, przeglądu dokumentacji cen transferowych, a także przygotowania i wdrożenia zasad wyznaczania cen transferowych w ramach grup kapitałowych. Adrian wspiera klientów podczas kontroli podatkowych w zakresie cen transferowych, a także prowadzi warsztaty dotyczące przygotowywania dokumentacji cen transferowych oraz stosowania metod podatkowych w transakcjach z podmiotami powiązanymi.

Agata Kacprzak, starszy konsultant w Zespole Cen Transferowych. Bierze udział w realizacji projektów podatkowych dotyczących m.in. sporządzania dokumentacji cen transferowych, weryfikacji dokumentacji cen transferowych oraz sporządzania analiz porównawczych. Realizowała projekt sporządzenia lokalnych dokumentacji cen transferowych dla spółek z kilkunastu krajów europejskich w oparciu o lokalne przepisy w zakresie cen transferowych. Brała udział w projektowaniu modelu rozliczeń wewnątrzgrupowych oraz opracowaniu modelu alokacji kosztów pomiędzy podmiotami powiązanymi. Ma doświadczenie w prowadzeniu postępowań o zawarcie uprzednich porozumień cenowych.

Spotkanie "Kolejna rewolucja w zakresie cen transferowych - jak się do niej przygotować?" jest szkoleniem bezpłatnym. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Rejestracja online
Orzecznictwo

Zespół Cen Transferowych MDDP z około 30 doradcami jest jednym największych i najbardziej utytułowyanych na polskim rynku. MDDP czterokrotnie (2006, 2008, 2012, 2013) otrzymało nagrodę przyznawaną przez International Tax Review dla Najlepszego Zespołu Cen Transferowych na rynku polskim, a kierująca nim Magdalena Marciniak została wyróżniona w kategorii ”Ceny transferowe” w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2018 Dziennika Gazety Prawnej. Zespół Cen Transfeorwych MDDP został także wyróżniony w 2018 r. w kategorii ”Innowacje” w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego
dziennika Rzeczpospolita za narzędzie przyspieszające i ułatwiające proces przygotowania dokumentacji cen transferowych zgodnie z przepisami.

Zespół tworzą ekonomiści i prawnicy, którzy mają wieloletnią praktykę w zakresie świadczenia usług doradczych z zakresu cen transferowych, którzy współpracują z polskimi i zagranicznymi klientami m.in. przy projektowaniu i wdrażaniu efektywnych modeli współpracy wewnątrzgrupowej, a także zapewnianiu i uzasadnianiu rynkowego charakteru przeprowadzonych restrukturyzacji biznesowych, z uwzględnieniem regulacji prawno-podatkowych oraz przede wszystkim celów biznesowych

Naszym klientom z różnych branż pomagamy nie tylko w przygotowaniu dokumentacji oraz analiz porównawczych (benchmarków), ale również wspieramy ich w procesach negocjacji z Ministerstwem Finansów Uprzednich Porozumień Cenowych (ang. Advanced Pricing Agreements), procedurze wzajemnego porozumiewania się (ang. Mutual Agreement Procedure) oraz w kontrolach podatkowych / postępowania podatkowego. Wspieramy również klientów w implementacji proponowanych przez nas rozwiązań oraz dostosowaniu procedur wewnętrznych do przepisów w zakresie Cen Transferowych, prowadząc szkolenia m.in. dla kadry zarządzającej lub zespołów finansowo-księgowych.

Zespół Cen Transferowych, będący częścią ponad 80-osobowej grupy ekspertów MDDP w zakresie podatku VAT, ceł i akcyzy, podatków dochodowych, podatków międzynarodowych oraz postępowań podatkowych i sądowych, oferuje unikalne rozwiązania, w sposób kompleksowy wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Przy realizacji projektów transgranicznych MDDP współpracuje ze spółką doradczą Transfer Pricing Associates z siedzibą w Amsterdamie oraz z innymi wiodącymi firmami doradczymi w Europie i na świecie, świadcząc najwyższej jakości usługi z uwzględnieniem aspektów międzynarodowych.

MDDP jest jedną z wiodących polskich firm doradczych świadczącą kompleksowe usługi w zakresie podatków, prawa, business consultingu, finansów, outsourcingu księgowości i naliczania wynagrodzeń oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Zatrudniamy ponad 250 osób w biurach w Warszawie i Katowicach. Wśród naszych Klientów są czołowe koncerny międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich sektorów gospodarki. MDDP jest partnerem wiodących firm doradztwa podatkowego w Europie. www.mddp.pl

Orzecznictwo
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Magdalena Marciniak (sprawy merytoryczne)
e-mail:

Dorota Chruściel-Dziekańska (sprawy organizacyjne)
e-mail:
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy
Mokotowska 49 | 00-542 Warszawa
tel. (+48) (22) 322 68 88 | fax (+48) (22) 322 68 89
| www.mddp.pl | Facebook
Linie

 

lista aktualności