Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

06-06-2019
Szkolenie
MDDP Doradztwo Podatkowe
ZAPROSZENIE
   
Przegląd podatkowy

„Podatek u źródła po nowemu – nowe procedury,
czyli czy naprawdę taki diabeł straszny?”

Zmiany w regulacjach dotyczących podatku u źródła (WHT), które weszły w życie w 2019 r. są przez większość podatników postrzegane jako rewolucja skutkująca nie tylko zwiększeniem obciążeń administracyjnych, a często również cash flow, ale także znacznie wyższym poziomem ryzyka podatkowego i karnego skarbowego związanego z prowadzeniem biznesu.


Podczas śniadania zaprezentujemy kluczowe wyzwania z perspektywy proceduralnej, opowiemy jak się do nich przygotować i jak zabezpieczyć swoją przyszłą pozycję zarówno w zakresie obciążeń podatkowych, jak i odpowiedzialności osobistej.


W czasie, gdy wszyscy wokół straszą, że świat WHT zmienił się bezpowrotnie, spróbujemy zaprezentować Państwu sposoby jak nie dać się zwariować, ale jednocześnie nie narazić na zarzuty braku należytej staranności. Ministerstwo Finansów zapowiada, iż długo wyczekiwane objaśnienia do nowych przepisów zostaną opublikowane w najbliższych dniach. Jeżeli wywiąże się z obietnicy – również ten dokument weźmiemy na warsztat.


W związku z wagą tematu MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie podatkowe poświęcone temu zagadnieniu.

Media

14 czerwca w godz. 9.15-11.00.
Rejestracja od godz. 8.45

Superiore Wine Bar
Piękna 28/34, 00-547 Warszawa

Orzecznictwo
  • Krótkie przypomnienie co i jak się zmienia, czego dowiadujemy się z już wydanych na podstawie nowych przepisów interpretacji indywidualnych;

  • O należytej staranności z głową – jakie oświadczenia, dokumenty i inne informacje należy gromadzić i jak tym zarządzić w organizacji;

  • Rzeczywisty odbiorca i rzeczywista działalność gospodarcza – czyli o podatkowej, nieco alternatywnej, rzeczywistości;

  • Zwrot podatku – wszystko o nowej procedurze, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji płatnika;

  • Odpowiedzialność spółki, zarządu i osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe (dodatkowe zobowiązanie – tzw. sankcja oraz odpowiedzialność karno skarbowa)

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci MDDP.
Orzecznictwo

Agnieszka Wnuk - doradca podatkowy, starszy menedżer w MDDP.

Specjalistka z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych i międzynarodowego prawa podatkowego, z kilkunastoletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach związanych m.in. z doradztwem w zakresie podatku u źródła; ekspertka organizacji pracodawców, występująca na konferencjach, seminariach i szkoleniach podatkowych. Należy do polskiego oddziału International Fiscal Association. W swoim doradztwie kieruje się zasadą rozpoznania i uwzględnienia nie tylko konsekwencji podatkowych, ale przede wszystkim wpływu przeprowadzanych lub planowanych działań na biznes.

 

 

Jacek Wojtach - doradca podatkowy, menedżer w MDDP.

Specjalizuje się w tematyce podatku u źródła (WHT) oraz zmianach strukturalnych (m.in. połączenia, podziały, przekształcenia, wydzielenie zorganizowanych części przedsiębiorstwa), w szczególności ich aspektach praktycznych. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie podatków międzynarodowych (w tym M&A, struktury holdingowe i z udziałem funduszy inwestycyjnych) oraz modelów wynagradzania kadry zarządzającej. 

 

 

Alicja Sarna - doradca podatkowy, partner w MDDP.

Szefowa Działu Postępowań Podatkowych MDDP, wybitna ekspertka w zakresie kontroli i postępowań podatkowych, z rozległym doświadczeniem m.in. w sprawach związanych ze zwrotem podatku u źródła; wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i Akademii Leona Koźmińskiego, doświadczony szkoleniowiec. Reprezentuje podatników w sporach dotyczących wszystkich podatków. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przed organami podatkowymi, wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Spotkanie „Podatek u źródła po nowemu – nowe procedury, czyli czy naprawdę taki diabeł straszny?” jest szkoleniem bezpłatnym. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Rejestracja online
Orzecznictwo
MDDP jest jedną z wiodących polskich firm doradczych świadczącą kompleksowe usługi w zakresie podatków, prawa, corporate finance, business consultingu, finansów, outsourcingu księgowości i naliczania wynagrodzeń oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Zatrudniamy blisko 300 osób w biurach w Warszawie i Katowicach. Wśród naszych Klientów są czołowe koncerny międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich sektorów gospodarki. MDDP jest partnerem wiodących firm doradztwa podatkowego w Europie. www.mddp.pl
Orzecznictwo

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Alicja Sarna
e-mail:

Agnieszka Wnuk
e-mail:

Jacek Wojtach
e-mail:

Dorota Chruściel-Dziekańska (sprawy organizacyjne)
e-mail:

Paweł Jakubecki (sprawy organizacyjne)
e-mail:

MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy
Mokotowska 49 | 00-542 Warszawa
tel. (+48) (22) 322 68 88 | fax (+48) (22) 322 68 89
| www.mddp.pl | Facebook
Linie

<resignlink>Zrezygnuj z otrzymywania wiadomości</resignlink>

 

lista aktualności