Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

29-11-2019
Śniadanie podatkowe
MDDP Doradztwo Podatkowe
ZAPROSZENIE
   
Przegląd podatkowy

„VATowskie hity i mity sezonu 2019/2020, czyli co naprawdę wymaga zmian, a co nie"

Jak to już jest w zwyczaju, wraz końcem roku podatnicy dwoją się i troją, żeby sprawnie przejść przez nowe regulacje podatkowe, które mają obowiązywać z początkiem roku. Tak jest i w tym roku, z tą jednak zmianą, że nowych regulacji jest tyle, że trudno za wszystkim nadążyć.

To skutkuje też dezinformacją - przedsiębiorcy są zalewani informacjami na temat zmian, których muszą dokonać, aby zapewnić zgodność ich rozliczeń ze zmienionymi przepisami. Wiele z tych informacji jest nieprawdziwych, co wynikać może z pobieżnej lektury nowych przepisów, względnie z innych powodów.  

Zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku spotkanie - a w zasadzie dwa następujące po sobie spotkania - na których chcemy podzielić się z Państwem analizą konsekwencji wprowadzonych pod koniec 2019 r.  lub mających nastąpić na początku 2020 r. zmian.

Część pierwsza spotkania skupi się na zmianach w rozliczeniach towarowych transakcji wewnątrzwspólnotowych, czyli tzw. Quick Fixes, natomiast część druga obejmie następujące zagadnienia: NIP na paragonach, split payment, Biała Lista oraz nowy plik JPK_VAT.

Media

10 grudnia w godz. 09.30-13.00
Rejestracja od godz. 9.30

Mysia 3 (piętro 3)
ul. Mysia 3, 00-496 Warszawa

Orzecznictwo

9.30-11.00 Część 1: Zmiany w rozliczeniach towarowych transakcji wewnątrzwspólnotowych, czyli tzw. Quick Fixes, które miały ułatwić obrót wewnątrzwspólnotowy. Czy tak się stanie? Możliwe, jednak zmiany te oznaczać będą także dodatkowe obowiązki administracyjne dla wielu podatników. Nie dotyczy to jednak dokumentowania przemieszczenia towarów na terytorium innego państwa członkowskiego na potrzeby stosowania stawki 0% - a to właśnie jeden z najpowszechniejszych mitów związanych z tą zmianą.

11.00-11.30 Przerwa kawowa

11-30-13.00 Część 2: Zmiany rzadziej powszechnie omawiane, ale wciąż niezwykle istotne dla dużej grupy podatników. Obejmie m.in zagadnienia dotyczące:

  • NIPów na paragonach, jak bardzo restrykcyjnie podejść do regulacji w tym zakresie ? (czy każdy błąd w numerze NIP dyskwalifikuje wystawienie prawidłowej faktury z poprawnym NIP, czy każdy paragon z NIP poniżej 450 zł jest fakturą uproszczoną, jaki stopień weryfikacji kontrahenta przyjąć na moment wystawiania paragonu, czy dotyczy to również podmiotów zagranicznych? jak poważne jest ryzyko sankcji? )
  • split paymentu i Białej Listy (co z płatnościami na rzecz podmiotów zagranicznych, jakie kompensaty są bezpieczne, jak dokonywać płatności zbiorczych w ramach split paymentu, co z płatnościami kartą płatniczą?)
  • nowego pliku JPK_VAT (dodatkowe poważne obowiązki związane z adaptacją systemu)

Na zgłoszeniu prosimy o zaznaczenie czy interesuje Państwa udział w pierwszej części spotkania, drugiej czy w obydwu.

Orzecznictwo

Tomasz Michalik - doradca podatkowy, partner w MDDP.

Przez Chamber’s Global, International Tax Review i The European Legal 500 uznawany jest za wiodącego eksperta w zakresie VAT na polskim rynku. Autor komentarza do ustawy o VAT, który doczekał się już 15. wydań, współautor polskiej części „VAT in Europe” wydawanej przez IBFD, autor licznych publikacji w fachowych wydawnictwach krajowych i zagranicznych. Od 2012 roku członek Grupy Ekspertów ds. VAT powołanej przez Komisję Europejską.

   

Janina Fornalik - doradca podatkowy, partner w MDDP.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT, m.in. w działalności sektora publicznego. Przez prestiżowy tytuł International Tax Review wymieniana jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce. Ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu różnorodnymi projektami podatkowymi, w tym dotyczących restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz przeglądów pod kątem efektywnego i bezpiecznego zarządzania rozliczeniami podatkowymi firm. Jest wykładowcą i prelegentem na szkoleniach i konferencjach z zakresu zagadnień w podatku VAT, w tym dotyczących rozliczeń podatkowych w samorządach.

   

Magdalena Jaworska - doradca podatkowy, starszy menedżer w MDDP.

Specjalizuje się w podatku od towarów i usług  na rzecz polskich i zagranicznych spółek z różnych branż, m.in. FMCG, retail, leasingowej i budowlanej. Doradza klientom rozpoczynającym działalność na rynkach zagranicznych w zakresie łańcuchów dostaw towarów i dokumentowania w obrocie międzynarodowym. W swojej codziennej pracy brała również udział w świadczeniu usług bieżącego rozliczania VAT, zarówno w Polsce (przez podmioty krajowe jak i zagraniczne), jak i zagranicą (przez podatników polskich). 

   

Spotkanie „VATowskie hity i mity sezonu 2019/2020 czyli co naprawdę wymaga zmian a co nie" jest szkoleniem bezpłatnym. Liczba miejsc na każdym śniadaniu jest ograniczona.

Chcę wziąc udział w śniadaniu 10 grudnia 2019 r.: REJESTRACJA

Na zgłoszeniu prosimy o zaznaczenie czy interesuje Państwa udział w spotkaniu pierwszym, drugim czy w obydwu.

 
Orzecznictwo

Zespół VAT MDDP to jeden z największych i najbardziej utytułowanych, specjalistycznych  zespołów podatkowych w Polsce. Wszyscy czterej partnerzy Zespołu VAT znajdują się na liście najlepszych specjalistów VAT – „Indirect Tax Leaders” przygotowywanej przez prestiżowy tytuł International Tax Review, co czyni MDDP liderem podatków pośrednich w Polsce. MDDP jest jedynym podmiotem z Polski zaproszonym do Grupy Ekspertów ds. VAT powołanej przez Komisję Europejską.

Zespół kompleksowo zajmuje się polskim i europejskim podatkiem, jego członkowie są ekspertami sejmowymi, ekspertami organizacji przedsiębiorców oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych, a także autorami wielu publikacji dotyczących VAT, w tym m.in. "Mechanizm podzielonej płatności w pytaniach i odpowiedziach", "Split payment od 1 listopada 2019 r.", komentarza do ustawy o VAT (mającego już 15. aktualizowanych wydań) i wielu innych książek dot. VAT.

Grupa MDDP jest jedną z wiodących polskich firm doradczych świadczącą kompleksowe usługi w zakresie podatków, prawa, corporate finance, business consultingu, finansów, outsourcingu księgowości i naliczania wynagrodzeń oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Zatrudniamy blisko 500 osób w biurach w Warszawie i Katowicach. Wśród naszych Klientów są czołowe koncerny międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich sektorów gospodarki. MDDP jest partnerem wiodących firm doradztwa podatkowego w Europie.

www.mddp.pl

Orzecznictwo

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Tomasz Michalik
e-mail:

Janina Fornalik
e-mail:

Magdalena Jaworska
e-mail:

Magdalena Sobczak (sprawy organizacyjne)
e-mail:

Paweł Jakubecki (sprawy organizacyjne)
e-mail:

MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy
Mokotowska 49 | 00-542 Warszawa
tel. (+48) (22) 322 68 88 | fax (+48) (22) 322 68 89
| www.mddp.pl | Facebook
Linie

 

lista aktualności