Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

22-03-2020
WAŻNE
MDDP Doradztwo Podatkowe
WEBINARIUM MDDP
   
Przegląd podatkowy

Webinarium "Biznes w czasach epidemii"

Szczególne sytuacje wymagają szczególnych działań. Trwająca epidemia koronawirusa infekuje biznes i ma wpływ na cały jego sposób funkcjonowania.

Już w najbliższy wtorek, 24 marca o 14.00 zapraszamy Państwa na spotkanie online z ekspertami prawa gospodarczego i prawa pracy oraz ekspertami podatkowymi MDDP, podczas którego omówimy najnowszy pakiet propozycji rządowych mających na celu wsparcie przedsiębiorców w czasie epidemii, ale także te narzędzia i instrumenty prawne, które są dostępne w obecnie obowiązujących regulacjach.

Media

Webinarium "Biznes w czasach epidemii"
24 marca w godz. 14.00-15.00

Orzecznictwo
  • Rządowy pakiet wsparcia dla przedsiębiorców - co, kiedy i dla kogo?
  • Wykonywanie umów - problemy i podstawy do zmiany;
  • Jak dochodzić roszczeń i ograniczyć straty;
  • Zatory płatnicze - dostępne rozwiązania;
  • Ratowanie i restrukturyzacja przedsiębiorstwa – warunki otrzymania pomocy publicznej wprowadzonej tzw. tarczą antykryzysową,
  • Bieżące problemy związane z organizacją pracy, m.in. praca zdalna, zmiana systemów i rozkładów czasu pracy, stworzenie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w zakładzie pracy, kwarantanna a wykonywanie pracy;
  • Bieżące rozliczenia podatkowe - rozwiązania nadzwyczajne na czas epidemii oraz łagodzenie jej skutków w przyszłości proponowane w projekcie pakietu osłonowego.   
Orzecznictwo

Aleksandra Grabarska, radca prawny, senior associate w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy.

Specjalizuje się w doradztwie prawnym obejmującym w szczególności zagadnienia z zakresu prawa korporacyjnego,  transakcje fuzji i przejęć, kwestii dotyczących prawa nieruchomości oraz bieżącą obsługę korporacyjną związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Posiada doświadczenie w badaniach prawnych due diligence, przekształceniach w grupach kapitałowych oraz w przygotowywaniu umów inwestycyjnych obejmujących sprzedaż nieruchomości, a także akcji lub udziałów. Posiada również doświadczanie w koordynowaniu projektów z międzynarodowymi kancelariami, pochodzącymi m.in. z Niemiec, Luksemburga, Cypru, Rosji i Ukrainy.

   

Bartłomiej Sadura, adwokat, senior associate w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy.

Zajmuje się prowadzeniem spraw spornych, doradztwem z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, doradztwem w sprawach regulacyjnych oraz bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców. Prowadzi postępowania przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Doradza klientom z branż podlegających szczególnym wymogom regulacyjnym, w szczególności z branży farmaceutycznej. Wspiera klientów w procesach restrukturyzacji zadłużenia, w tym na drodze sądowych postępowań restrukturyzacyjnych oraz w postępowaniach upadłościowych.

   

Wiktoria Cieślikowska, radca prawny, senior associate w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy.

Specjalizuje się w doradztwie prawnym obejmującym w szczególności zagadnienia z zakresu prawa pracy oraz szeroko pojętego prawa gospodarczego. Zajmuje się także doradztwem w zakresie tworzenia i restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, jak również w dziedzinie fuzji i przejęć. Realizuje projekty typu due dilligence oraz przeglądy prawne. Jest autorką wielu artykułów i komentarzy z zakresu prawa na łamach prasy codziennej i specjalistycznej.

   

Agata Kałwińska, associate w MDDP Olkiewicz i Wspólnicy.

Specjalizuje się w doradztwie prawnym obejmującym w szczególności zagadnienia z zakresu prawa pracy oraz kwestie związane z prawem korporacyjnym. Realizuje projekty typu due dilligence oraz audyty prawne. Zajmuje się także doradztwem dla pracodawców w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Opracowywała programy motywacyjne, kontrakty menedżerskie, umowy o zakazie konkurencji, czy umowy z członkami zarządu. Zaangażowana jest w liczne projekty zatrudniania w Polsce cudzoziemców z państw trzecich, legalizacji ich pracy i pobytu w naszym kraju.

   

Bartosz Głowacki, doradca podatkowy, partner w MDDP.

Zajmuje się opodatkowaniem podatkami dochodowymi osób fizycznych oraz osób prawnych, z uwzględnieniem międzynarodowych zasad opodatkowania oraz zastosowaniem wehikułów inwestycyjnych, zarówno z punktu widzenia polskich, jak zagranicznych inwestorów. Brał udział w szeregu projektów restrukturyzacyjnych, dotyczących bieżącej działalności podatników, jak również zmierzających do stworzenia optymalnych podatkowo struktur inwestycyjnych. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

   

Agnieszka Wnuk,  doradca podatkowy, starszy menedżer w MDDP.

Ekspert w zakresie podatkowej obsługi restrukturyzacji i transakcji, z szerokim doświadczeniem w krajowych i międzynarodowych projektach. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych i międzynarodowym prawie podatkowym, a także problematyce przeciwdziałania unikaniu opodatkowania oraz opodatkowania w gospodarce cyfrowej. Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i na Universite des Sciences Sociales w Tuluzie, gdzie studiowała międzynarodowe prawo podatkowe oraz autorka publikacji w prasie fachowej i komentarzy w mediach codziennych.

   

Webinarium "Biznes w czasach epidemii" jest szkoleniem bezpłatnym skierowanym do klientów oraz partnerów biznesowych MDDP. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator  zastrzega  sobie  prawo  do  odmowy  przyjęcia  zgłoszenia.

Chcę wziąć udział w webinarium MDDP 24 marca 2020 r. o godz. 14.00: REJESTRACJA

Po mailowym potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, w kolejnym mailu otrzymają Państwo indywidualny link do strony inernetowej, na której odbędzie się WEBINARIUM MDDP.

 
Orzecznictwo
MDDP jest jedną z największych polskich firm świadczących kompleksowe usługi doradcze w zakresie podatków, prawa, corporate finance, business consultingu, outsourcingu, doradztwa finansowo-księgowego oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji. Od 2004 roku stale powiększamy zespół doradców z doświadczeniem zdobytym zarówno w uznanych firmach doradczych, jak i największych przedsiębiorstwach na polskim rynku. Wśród naszych Klientów są czołowe koncerny międzynarodowe oraz największe polskie spółki ze wszystkich sektorów gospodarki. Traktujemy zaufanie jako podstawę udanej współpracy. Wspieramy naszych Klientów w podejmowaniu najistotniejszych decyzji biznesowych. Łączymy międzynarodowe doświadczenie w biznesie ze znajomością przepisów i specyfiką danej branży. Koncentrujemy nasze działania głównie na rynku polskim, gwarantując pełne zaangażowanie i indywidualne podejście do współpracy.
Orzecznictwo

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Aleksandra Grabarska
e-mail:

Bartłomiej Sadura
e-mail:

Wiktoria Cieślikowska
e-mail:

Agata Kałwińska
e-mail:

Bartosz Głowacki
e-mail:

Agnieszka Wnuk
e-mail:

Dorota Chruściel-Dziekańska (sprawy organizacyjne)
e-mail:

Paweł Jakubecki (sprawy organizacyjne)
e-mail:

MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy
Mokotowska 49 | 00-542 Warszawa
tel. (+48) (22) 322 68 88 | fax (+48) (22) 322 68 89
| www.mddp.pl

MDDP Olkiewicz i Partnerzy
Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych
Mokotowska 49 | 00-542 Warszawa
tel. (+48) (22) 322 68 88 | fax (+48) (22) 322 68 89
| www.mddplaw.pl | Facebook

Linie

 

 

lista aktualności