Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

17-11-2015
VAT w samorządach

1 stycznia 2016 r. zmieniły się zasady odliczania VAT przez samorządy. Publikacja omawia najważniejsze zmiany w tym zakresie, a także na przykładach konkretnych inwestycji realizowanych przez JST i ich jednostki podległe opisuje konsekwencje nowych przepisów. Dodatkowo prezentuje zasady odliczania VAT w przypadku inwestycji realizowanych samodzielnie lub wspólnie z innymi JST, a także inwestycji przekazanych zakładom budżetowym, spółkom komunalnym i instytucjom kultury. Przedstawia również zasady rozliczania prowadzonej przez samorząd sprzedaży i jej dokumentowania oraz rozliczeń VAT na przykładzie wybranych rodzajów działalności JST, w tym m.in. z zakresu gospodarki nieruchomościami, oświaty, kultury, sportu i opieki społecznej.

W temacie rozliczeń VAT w jednostkach samorządu terytorialnego w 2015 r. dzieje się bardzo wiele. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE i opinia Naczelnego Sądu Administracyjnego niosą dla gmin istotne konsekwencje. 2016 r.  to kolejne zmiany i wyzwania dla osób zajmujących się rozliczeniami podatków w samorządach. Książka autorstwa Janiny Fornalik, partnera MDDP, opiera się na praktycznych doświadczeniach wynikających z pracy z jednostkami samorządu terytorialnego i omawia najważniejsze zmiany dotyczące zasady odliczania VAT przez samorządy, a także na przykładach konkretnych inwestycji realizowanych przez JST i ich jednostki podległe opisuje konsekwencje nowych przepisów. Dodatkowo prezentuje zasady odliczania VAT w przypadku inwestycji realizowanych samodzielnie lub wspólnie z innymi JST, a także inwestycji przekazanych zakładom budżetowym, spółkom komunalnym i instytucjom kultury.

Więcej: http://sklep.infor.pl/vat-w-samorzadach---kompendium-wiedzy--w-tym-nowe-zasady-odliczen-podatku-naliczonego-od-1-stycznia-2016-r-.html

lista aktualności