Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Przewodnik po cenach transferowych

Zmienione od 2017 r. warunki prawno-podatkowe, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na polskim rynku, stawiają przed podmiotami działającymi w grupach kapitałowych wiele nowych wyzwań. Po pierwsze bardzo szeroka jest grupa podmiotów, które od nowego roku podlegają obowiązkowi dokumentacyjnemu. Po drugie znacznie rozszerzony został zakres niezbędnej do przygotowania dokumentacji. Po trzecie wreszcie, podatnicy są zobowiązani przekazywać organom skarbowym dużo więcej szczegółowych informacji, co niewątpliwie stanowi dodatkowe obciążenie dla zespołów finansowo-księgowych.

Poruszanie się w gąszczu przepisów - w szczególności w przypadku konieczności dokonywania rozliczeń w grupach kapitałowych prowadzących działalność w skali ponadnarodowej - może nastręczać trudności. Żeby pomóc naszym klientom w sprostaniu tym nowym obowiązkom przygotowaliśmy "Przewodnik po cenach transferowych".

Zgromadziliśmy w nim informacje dotyczące 11 jurysdykcji europejskich.  Znajdą tu Państwo najważniejsze obowiązujące w danym kraju przepisy prawa dotyczące cen transferowych, a także zestawy praktycznych informacji związanych m.in. z preferowanymi metodami ustalania cen transferowych, uzyskiwaniem Uprzednich Porozumień Cenowych, korektą cen transferowych, przygotowywaniem analizy porównawczej i wiele innych (stan prawny na 1.10.2016)

Mamy nadzieję, że przewodnik będzie dla Państwa użyteczny. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania związane z jego treścią lub innymi zagadnieniami związanymi z cenami transferowymi, prosimy o kontakt.

Renata Dłuska, partner                 

Magdalena Marciniak, Szef Zespołu Cen Transferowych    

 

Jeśli są Państwo zainteresowani pobraniem "Przewodnika po cenach transferowych", wystarczy wypełnić formularz, a materiał zostanie wysłany na Państwa adres e-mailowy:

Imię*

Nazwisko*

Adres e-mail*

Firma

Stanowisko

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2014 r. nr 101, poz. 1182) informuję, iż: - Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego spółka z o.o. wskazany, jako organizator wydarzenia z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 49, 00-542; - Podanie danych osobowych jest dobrowolne, przysługuje Pani/Panu prawo, dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania; - Wyrażona powyżej zgoda na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną może być odwołana w każdym czasie.

  * - pola wymagane