Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Zespół Podatków Międzynarodowych to specjaliści posiadający bogate doświadczenie w opracowaniu zrównoważonych strategii podatkowych dla firm polskich i zagranicznych działających w kilku państwach bądź też na skalę globalną. Zawsze Dotyczy to zarówno zagadnień podatku u źródła od odsetek, dywidend czy opłat licencyjnych, niedostatecznej kapitalizacji, jak i złożonych zagadnień typu cash pooling, netting czy międzynarodowa konsolidacja podatkowa.

Międzynarodowa reorganizacja przedsiębiorstw i międzynarodowe strategie podatkowe
Doradzamy w zakresie budowy, przekształceń, połączeń, podziałów podmiotów  oraz różnych form dyspozycji przedsiębiorstwem, często z wykorzystaniem narzędzi, które oferują systemy podatkowe innych państw. Pomagamy zarówno polskim jak i zagranicznym przedsiębiorstwom,  które osiągnęły taki stopień rozwoju, że dotychczasowa struktura własnościowa czy operacyjna jest niepraktyczna. Zapewniamy specjalistyczne doradztwo, w przypadkach gdy planowana jest sprzedaż biznesu w przyszłości, debiut na giełdzie lub pozyskanie środków od funduszu typu private equity. Wspólnie z naszymi Klientami wypracowujemy najkorzystniejsze strategie podatkowe ułatwiające znalezienie się na konkurencyjnym rynku zarówno lokalnym jak i międzynarodowym. Wspieramy firmy polskie jak i korporacje globalne w sprostaniu  międzynarodowym wymogom podatkowym, tak by wykorzystać wszystkie, nowe możliwości, zarządzić globalnym ryzykiem podatkowym oraz wypełnić transgraniczne zobowiązania sprawozdawcze i sprawnie wdrożyć procedury cen transferowych.

Opodatkowanie działalności poza Polską
Przedsiębiorcom podejmującym działalność poza granicami Polski przybliżamy obowiązki podatkowe w innych państwach. Doradzamy wybór najefektywniejszej formy działalności i skorzystanie z możliwych ulg, odliczeń oraz rozwiązań wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Optymalizujemy ogólny koszt podatków dla całej grupy.

Międzynarodowe ulgi i odliczania  podatkowe
Pomagamy przedsiębiorcom efektywnie odliczyć podatki dochodowe zapłacone w innych krajach oraz wykorzystywać w praktyce możliwości ulg i odliczeń wynikających z umów międzynarodowych, dyrektyw i zagranicznych regulacji prawnych.

Prywatne międzynarodowe struktury inwestycyjne
Wspieramy osoby prywatne, w tworzeniu i wdrażaniu zrównoważonych struktur i strategii podatkowych opartych o rozwiązania międzynarodowego, uwzględniających rozgraniczenie majątku biznesowego oraz osobistego jak i optymalizując rozwiązania spadkowe.