Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

25-03-2011
MDDP po raz drugi z rzędu Najskuteczniejszą Firmą Doradztwa Podatkowego na polskim rynku

Według ogłoszonych wczoraj wyników V rankingu firm i doradców podatkowych organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna MDDP zwyciężyła w kategorii „Najskuteczniejsza Firma Doradztwa Podatkowego”, powtarzając tym samym zeszłoroczny sukces. Natomiast Tomasz Michalik i Małgorzata Sobońska znaleźli się w gronie najlepszych doradców w swoich specjalizacjach. Za dokonania w roku 2010 Tomaszowi przyznano pierwsze miejsce w kategorii VAT a Małgorzata zajęła drugą pozycję w kategorii spory przed sądami.

W drugiej głównej kategorii rankingu „Najlepsza Firma Doradztwa Podatkowego” firma zajęła drugie miejsce w grupie dużych firm (bez firm wielkiej czwórki).

„Wyniki rankingu potwierdzają, że niezmiennie od kilku lat MDDP zajmuje czołową pozycję wśród firm z branży doradczej działających na rynku polskim. Co więcej, pokazują że w zespole posiadamy specjalistów odnoszących znaczące sukcesy w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego” – powiedział Tomasz Michalik ,partner w MDDP.

W tegorocznym rankingu DGP wzięło udział 69 najlepszych i najprężniej działających firm w Polsce. Redakcja już po raz piaty wybrała najskuteczniejsze i najlepsze firmy doradztwa podatkowego wyodrębniając cztery grupy firm, w których przyznane zostają nagrody: wielka czwórka, firmy duże (zatrudniające 10 i więcej doradców podatkowych), firmy średniej wielkości (zatrudniające od 3 do 9 doradców podatkowych) oraz firmy małe (zatrudniające od 0 do 2 doradców podatkowych). Taki podział pozwala uniknąć zestawiania firm dużych z małymi i tym samym gwarantuje obiektywną ocenę. Najskuteczniejszymi firmami w 2010 roku, wybranymi przez kapitułę na podstawie osiągnięć, były: PwC, MDDP, Baker&McKenzie i Kancelaria Michała Gotowicza (każda w swojej grupie). Natomiast najlepsza firma  została wyłoniona w oparciu o twarde kryteria liczbowe: liczbę doradców podatkowych, liczbę innych osób z uprawnieniami do doradztwa podatkowego (radcy prawni, adwokaci, biegli rewidenci, osoby uprawnione do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych), osiągniętych przychodów (od stycznia do grudnia 2010 r.) na jedną osobę merytoryczną, liczbę klientów oraz liczbę wygranych spraw sądowych.

Wyboru najlepszych doradców, tak jak i w roku ubiegłym, dokonała kapituła redakcyjna na podstawie rekomendacji firm (każda firma wskazywała swoich najlepszych specjalistów w poszczególnych dziedzinach). Tytuły przyznane zostały w siedmiu kategoriach: podatki dochodowe, VAT, międzynarodowe prawo podatkowe, fuzje i przejęcia, spory przed sądami, optymalizacje podatkowe oraz podatki i opłaty lokalne.

Pełne wyniki V rankingu firm i doradców podatkowych zostaną opublikowane 13 kwietnia w specjalnym dodatku „Doradca dla firm”.

lista aktualności