Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

29-10-2015
Renata Dłuska w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora finansowego

Renata Dłuska, która poza współtworzeniem podatkowej części firmy MDDP, a od roku pełni też rolę Przewodniczącej Rady Nadzorczej IB TFI, została wymieniona w raporcie "Kobiety w finansach" przygotowanym przez Instytut Innowacyjna Gospodarka w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora finansowego  w gronie najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora finansowego. Miejsce w tym zestawieniu jest z pewnością wyrazem uznania dla całej jej dotychczasowej drogi zawodowej i osiągnięć w dziedzinie cen transferowych i podatków dochodowych, ale także oznaką, że nowe zadania zawodowe, których się podjęła są już zauważane przez rynek.

"Cieszy mnie coraz mocniej widoczna pozycja kobiet w sektorze finansów. Mają wysokie kompetencje i są doskonale przygotowane do pełnionych przez siebie ról, o czym świadczą ich liczne sukcesy, szczególnie widoczne w sektorze bankowym. Jestem przekonana, że miejsce, które kobiety już teraz zajmują na rynku finansowym, powinno być również odzwierciedlone w dyskusji publicznej prowadzonej w gronie ekspertów z tej dziedziny." - powiedziała Renata Dłuska.

Renata Dłuska, radca prawny, doradca podatkowy, partner w MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy oraz Przewodnicząca Rady Nadzorczej IB TFI. Ekspert w zakresie cen transferowych i podatku dochodowego osób prawnych. Skutecznie doradza zarówno firmom międzynarodowym, jak i polskim przedsiębiorstwom. Specjalizuje się w ustalaniu strategii podatkowej, ze szczególnym uwzględnieniem fazy inwestycyjnej oraz zarządzaniu ryzykiem związanym z zagadnieniem cen transferowych w różnych obszarach działalności gospodarczej. Doradzała również dużym inwestorom w procesie prywatyzacji i inwestycji kapitałowych, między innymi podczas prywatyzacji w przemyśle stalowym. Kierowany przez nią zespół czterokrotnie otrzymał nagrodę przyznawaną przez International Tax Review dla Najlepszego Zespołu Cen Transferowych na rynku polskim.

Według Raportu "Kobiety w finansach" w zarządach firm i instytucji polskiego sektora finansowego kobiet jest blisko 17 %, w radach nadzorczych - ok 12%, zaś wśród prezesów - niecałe 10%.
Cały raport do pobrania: http://www.ingos.pl/pl/kobiety-w-finansach

lista aktualności