Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

13-02-2009
Agnieszka Bieńkowska i Arkadiusz Żurawicki wśród partnerów MDDP

Do grona partnerów firmy doradczej MDDP dołączyli Agnieszka Bieńkowska i Arkadiusz Żurawicki. Tym samym grupa partnerów MDDP powiększyła się do 15 osób, w tym 8 partnerów podatkowych.

Agnieszka Bieńkowska rozpoczęła karierę zawodową w 1996 roku w Zespole VAT, ceł i akcyzy warszawskiego biura Ernst & Young, gdzie stworzyła i przez wiele lat kierowała zespołem specjalizującym się w przeglądach podatkowych oraz badaniach typu due diligence. Prowadziła wiele projektów z zakresu planowania podatkowego i restrukturyzacji przedsiębiorstw pod kątem optymalizacji obciążeń podatkowych firm.

W okresie przedakcesyjnym z sukcesem kierowała kompleksowymi projektami z zakresu przygotowania do zmian wynikających z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej dla szeregu polskich i międzynarodowych firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw z branży paliwowej, motoryzacyjnej i informatycznej oraz firm z sektora dóbr konsumpcyjnych. Jest także autorką wielu publikacji z zakresu podatku VAT.

Arkadiusz Żurawicki dołączył do MDDP w 2005 r. Wcześniej, począwszy od 1997 r. pracował w firmach należących tzw. wielkiej czwórki.  W latach 2004-2005 pracował w Holandii i realizował projekty w zakresie cen transferowych na rzecz lokalnych praktyk doradztwa podatkowego w Europie i USA.

W MDDP kieruje zespołem zajmującym się doradztwem w zakresie cen transferowych. Do realizowanych przez zespół projektów należą wyceny przepływów transakcyjnych oraz doradztwo w zakresie alokacji dochodów pomiędzy strony transakcji.

Arkadiusz Żurawicki ma bogate doświadczenie w restrukturyzacji i planowaniu transakcji oraz obronie polityki cen w sporach z organami podatkowymi. Doradza międzynarodowym korporacjom prowadzącym działalność w Polsce oraz największym polskim spółkom giełdowym i prywatnym. W 2006 r. i 2008 r. zespół cen transferowych MDDP został wyróżnony przez International Tax Review nagrodą dla najlepszej firmy doradztwa w zakresie transfer pricing w Polsce.

MDDP to polska firma doradcza, oferująca swoje usługi w zakresie doradztwa podatkowego, business consultingu, outsourcingu, audytu, rozwiązań finansowo-księgowych czy wysoce wyspecjalizowanych szkoleń dla służb finansowych przedsiębiorstw i instytucji. MDDP łączy międzynarodowe doświadczenie i najwyższe standardy w obsłudze klienta z dogłębną znajomością ustawodawstwa i realiów polskiego rynku gospodarczego.  Wśród klientów MDDP są zarówno czołowe koncerny międzynarodowe jak i największe polskie spółki.

Więcej informacji udziela biuro prasowe MDDP:

Agnieszka Kapuśniak
tel. (22) 322 68 88
kom. 509 157 043
e-mail:

lista aktualności