Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

01-09-2010
VAT 2010

C.H. Beck 2010

To już siódme wydanie komentarza do ustawy o VAT przygotowane przez Tomasza Michalika. Publikacja wydana nakładem C.H. Beck zawiera wyczerpującą analizę przepisów ustawy o podatku VAT w odniesieniu do regulacji unijnych, przede wszystkim zasadniczo znowelizowanej Dyrektywy 112. Opracowanie problematyki z zakresu podatku VAT poparte jest bogatym orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości oraz krajowych sądów administracyjnych.

W Komentarzu zostały omówione zmiany, które nastąpiły 1 stycznia 2010 i są szczególnie istotne gdyż są konsekwencją zasadniczej nowelizacji Dyrektywy 112, w części dotyczącej określenia miejsca świadczenia usług w przypadku, gdy świadczący usługi i ich nabywca pochodzą z różnych państw. Nowelizacja ta stanowi próbę ograniczenia przypadków nadużyć systemu wspólnotowego, a jednocześnie wprowadza rozwiązania niezwykle korzystne dla podatników. Nowelizację uzupełniają także reguły wprowadzające nowe obowiązki administracyjne.

Publikacja została wydana nakładem wydawnictwa C.H. Beck. Aktualne wydanie obejmuje stan prawny obowiązujący na 1 kwietnia 2010 r. Tomasz Michalik jest uznanym ekspertem w zakresie podatków. W rankingach czołowych prasowych tytułów ekonomicznych od lat jest wskazywany jako najlepszy w Polsce ekspert w zakresie podatku VAT. Poprzednie wydanie komentarza VAT 2009 otrzymało rekomendację Forum Doradców Podatkowych.

lista aktualności