Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

Przedsiębiorstwa posługują się systemami informatycznymi w coraz większym zakresie. Szczególnie w procesach finansowych niezbędnym elementem sukcesu są prawidłowo zaprojektowane i wdrożone systemy rachunkowe, spełniające oczekiwania co do ilości i jakości informacji finansowych przez nie generowanych.

Jednakże niejednokrotnie spotykaliśmy się z przypadkami, kiedy systemy finansowe wprowadzone w pośpiechu, bez zrozumienia wymagań procesów księgowych i bez odpowiedniego wsparcia merytorycznego nie spełniały oczekiwań, a wręcz okazywały się nietrafioną inwestycją.

Konsultanci MDDP Finance & Accounting Solutions zajmują się doradztwem we wdrożeniu systemów finansowych. Wśród naszych doświadczeń znajdują się zarządzaniey projektami wdrożenia systemu SAP, Hyperion oraz systemu do zarządzania nieruchomości; Wprzeglądy powdrożeniowe systemów finansowo-księgowych,  wybory systemu CRM; opracowania koncepcji wdrożenia rozwiązań w zakresie zarządzania zapasami i środkami trwałymi w oparciu o technologię kodów kreskowych. Istotą naszej pracy jest zrozumienie faktycznych wymagań do kluczowych procesów i dobranie optymalnego funkcjonalnie oraz kosztowo rozwiązania informatycznego.

Oferujemy niezbędne wsparcie merytoryczne w dziedzinie rachunkowości stanowiąc nić zrozumienia między działem księgowości a firmą informatyczną.

  • Udzielamy wsparcia przy wdrożeniach systemów ERP, będąc „łącznikiem” pomiędzy działem finansowo-księgowym a dostawcą systemu IT; pomagamy przełożyć potrzeby firmy na wymogi informatyczne,
  • Uczestniczymy w procesie wyboru rozwiązań informatycznych dla celów księgowych i biznesowych, takich jak systemy ERP (w tym FK) czy też CRM,
  • Bierzemy udział we wdrożeniu systemów konsolidacyjnych dla grup kapitałowych,
  • Pomagamy wybrać optymalne rozwiązanie informatyczne, wspierając dział finansowo-księgowy w trakcie wdrożenia; tam gdzie wystąpi taka potrzeba proponujemy zmianę procesów i procedur wewnętrznych,
  • Wspieramy proces wdrożenia rozwiązań informatycznych, tak aby zapewnić ich zgodność z wymogami prawnymi oraz,
  • Pomagamy przy wdrożeniach rozwiązań dedykowanych do inwentaryzacji zapasów i środków trwałych opartych na technice kodów kreskowych.