Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

31-01-2013
Kwietniowe spotkanie w Klubie Controllera

MDDP Business Consulting oraz redakcja magazynu „Controling i Rachunkowość Zarządcza” zapraszają na kwietniowe spotkanie Klubu Controllera.

Temat przewodni:

„Vision” oraz „Ability to execute” – dwa podstawowe czynniki pozwalające na efektywne włączenie controllingu i informacji zarządczej w procesy zarządzania firmą.

Najbliższe spotkanie w Klubie Controllera to:

  • okazja do poznania dobrych praktyk wiodących firm oraz ich przedyskutowania w gronie ekspertów,
  • dostęp do sprawdzonych metod i narzędzi poprawy wyników finansowych, gotowych do zastosowania „od zaraz” niemal w każdej organizacji.

Pokażemy dwa praktyczne studia przypadków, które powinny dostarczyć inspiracji dla twórczych usprawnień, które mogą wydatnie wspomóc procesy zarządcze w firmie. Oba prezentują konkretne, działające rozwiązanie ważkich problemów zarządzających firmą. W obu przypadkach wizja rozwiązania została w doskonały sposób zmaterializowana z wykorzystaniem powszechnie dostępnych narzędzi, takich jak pakiet MS Office oraz bazy danych SQL.


Program:

1. Różne barwy controllingu – od systemu motywacyjnego po zarządzanie płynnością… Czy prognozy mogą przyczynić się do poprawy wyników finansowych?

  • W jaki sposób skonstruować zasady premiowania, by zmotywować przedstawicieli handlowych nie tylko do maksymalizacji sprzedaży, ale również do troski o efektywność działania firmy?

2. Informacja zarządcza – jak mało potrzeba, by wykorzystać potencjał ukryty w systemach IT.

  • Jak łatwo można przekształcić zbiór danych finansowych i operacyjnych w kompleksową informację na temat rentowności produktów i klientów?
  • W jaki sposób dobra, strategiczna analiza rentowności produktów i klientów prowadzi do szybkich wniosków, jak poprawić zyski firmy?

3. Pytania, wątpliwości, problemy uczestników – dyskusja.


Termin i miejsce:
12 kwietnia 2013 r. (godz. 11.00–14.00)
Mokotowska Square
ul. Mokotowska 49, Warszawa


Prelegenci:
Wojciech Kopcik
– Partner w MDDP Business Consulting. Ekspert z zakresu finansów i rachunkowości. Doświadczony jako zarządzający zespołami w realizacji projektów związanych z badaniem sprawozdań finansowych, usprawnianiem funkcji księgowych, systemów kontroli wewnętrznej, restrukturyzacją działów księgowych. Biegły rewident KBIR, członek ACCA.
Mariusz Sumiński
Manager w MDDP Business Consulting. Praktyk i ekspert w zakresie wykorzystania rozwiązań informatycznych w procesach planowania, budżetowania, raportowania zarządczego oraz konsolidacji finansowej. Autor licznych publikacji na łamach specjalistycznych czasopism poświęconych problematyce controllingu i rachunkowości zarządczej.


Organizatorzy:
„Controlling i Rachunkowość Zarządcza”
MDDP Business Consulting

 

Zgłoś swój udział
Zgłoszenia na spotkanie w Klubie Controllera można dokonać wysyłające-mail na adres: czytelnicy.controlling@infor.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu (22) 531 48 49

lista aktualności