Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

20-01-2010
IV ranking firm i doradców podatkowych Dziennika Gazeta Prawna

W IV Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, MDDP została uznana najskuteczniejszą dużą firmę doradztwa podatkowego w Polsce, a w kategorii najlepszych dużych firm doradczych – trzecią najlepszą firma na polskim rynku

W opublikowanym dzisiaj rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” MDDP, klasyfikowana w grupie dużych firm, zdobyła nagrody w czterech kategoriach. Kapituła rankingu wybrała MDDP (wkategorii firm dużych – bez wielkiej czwórki) najskuteczniejszą firmą doradztwa podatkowego w 2009 roku. Zostaliśmy także uhonorowani jako trzecia w kategorii najlepszych firm doradztwa podatkowego w tej samej kategorii. Tomasz Michalik po raz czwarty został wybrany do grona trzech najlepszych doradców w zakresie podatku VAT. Monika Dziedzic po raz drugi znalazła się w gronie najlepszych specjalistów z zakresu podatków międzynarodowych.

Zmienił się sposób wyboru najlepszych doradców, co ma swoje odzwierciedlenie w wynikach. W trzech poprzednich rankingach najlepszych doradców wskazywali konkurenci, czyli inne firmy doradcze. W tym roku redakcja poprosiła firmy doradztwa podatkowego, aby w ankietach wskazały swoich najlepszych doradców podatkowych w 2009 roku. Następnie kapituła redakcyjna przyznała tytuły najlepszych doradców podatkowych w sześciu kategoriach w Polsce (niestety kryteria wyboru nie zostały ogłoszone).

Firmy zostały ocenione według sześciu kryteriów: liczby doradców podatkowych, liczby innych osób z uprawnieniami do doradztwa podatkowego (radcy prawni, adwokaci, biegli rewidenci, osoby uprawnione do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych), osiągniętych przychodów (od stycznia do listopada 2009 r.) na jedną osobę merytoryczną, liczby klientów, liczby wygranych spraw sądowych oraz renomy firmy.

W rankingu na najlepsze firmy doradztwa podatkowego redakcja wzięła pod uwagę pięć pierwszych kryteriów. W rankingu na najskuteczniejsze firmy doradztwa podatkowego kapituła redakcyjna dodatkowo oceniła osiągnięcia firm w 2009 roku i na tej podstawie przyznała dodatkowe punkty, które decydowały o miejscu, jakie firma zajęła w tej części rankingu.

 

lista aktualności