Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

01-02-2008
International Tax Review - European Tax Awards 2008

MDDP zajmuje coraz mocniejszą pozycję na polskim rynku podatkowym

MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy jako jedyna polska firma znalazła się w najnowszym rankingu rynku doradztwa podatkowego przygotowanym przez International Tax Review (ITR). Ta polska firma już kolejny rok z rzędu wymieniana jest w grupie liderów na polskim rynku podatkowym, mimo, że funkcjonuje na nim dopiero trzy lata.
International Tax Review, prestiżowy branżowy miesięcznik wymienił MDDP w pierwszej grupie wiodących firm doradczych w Polsce na równi z czołowymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi oraz firmami Wielkiej Czwórki.
W tym roku International Tax Review wskazywał firmy wiodące na rynkach lokalnych w dwóch odrębnych kategoriach – planowanie podatkowe oraz podatki transakcyjne. W ramach pierwszej kategorii brane było pod uwagę doświadczenie i poziom świadczonych usług w zakresie cen transferowych, podatków pośrednich oraz struktur podatkowych, a ramach drugiej – kompetencje w obszarze fuzji i przejęć oraz podatków związanych z rynkiem kapitałowym.
W kategorii planowania podatkowego MDDP znalazło się na równi z trzema firmami Wielkiej Czwórki – Deloitte, Ernst&Young i PricewaterhouseCoopers oraz kancelarią Baker&McKenzie, wyprzedzając kancelarię prawną Weil Gotshal & Manges. Natomiast w kategorii podatków transakcyjnych MDDP zostało wymienione w gronie wiodących firm na rynku obok całej Wielkiej Czwórki oraz kancelarii Baker&McKenzie i Linklaters, znowu pokonując kancelarie prawne zajmujące się doradztwem podatkowym - Weil Gotshal & Manges oraz White&Case.
Firmy wiodące na polskim rynku doradztwa podatkowego (kolejność alfabetyczna):

Planowanie podatkowe Podatki transakcyjne
1. Baker & McKenzie
Deloitte
Ernst & Young
MDDP
PricewaterhouseCoopers Baker & McKenzie
Deloitte
Ernst & Young
KPMG
Linklaters
MDDP
PricewaterhouseCoopers
2. Weil Gotshal & Manges Weil Gotshal & Manges
White & Case


ITR już w 2005 r. uznał MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Najlepszym Doradcą ds. Cen Transferowych w Polsce oraz nominował do nagrody dla Najlepszej Spółki Doradztwa Podatkowego w Polsce. Natomiast w podatkowym przewodniku dla biznesu na 2007 r. MDDP znalazło się w pierwszej grupie wiodących firm doradczych w Polsce, na równi z firmami Wielkiej Czwórki, jednocześnie plasując się w tym rankingu przed takimi międzynarodowymi kancelariami prawnymi jak Baker McKenzie, Dawey Ballentine, Weil Gotshal & Manges czy White&Case.

lista aktualności