Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

21-12-2016
Podatki oparte na prostych i stabilnych zasadach

Mimo że przedsiębiorcy z ulgą przyjęli zapowiedź rządu o wycofaniu z wprowadzenia jednolitego podatku dochodowego, nie oznacza to, że są zadowoleni z obecnego systemu. Wskazują, że jednym z największych problemów w zakresie podatków dochodowych są spory dotyczące kosztów uzyskania przychodów. Eksperci wskazują na konieczność zmian, których efektem byłoby doprecyzowanie definicji kosztów podatkowych.

(...) Na problem ten wskazuje również Tomasz Michalik, doradca podatkowy i partner w MDDP. Przypomina, że w przypadku ustawy o VAT, która wchodzi w życie z początkiem 2017 r., rząd dał przedsiębiorcom tylko dwa tygodnie vacatio legis.

– Zmiany w ustawie o VAT powinny być wprowadzane z odpowiednim vacatio legis. To kwestia szacunku dla podatników. Nowe przepisy nie są też w sposób wystarczający konsultowane z tymi, których mają dotyczyć. Przykładem może być choćby zamieszanie stworzone przez wprowadzenie częściowego mechanizmu odwrotnego obciążenia w robotach budowlanych. Wydaje się, że przeprowadzenie konsultacji projektu z branżą pozwoliłoby na uniknięcie kontrowersji. (...)
 
http://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/312219857-Podatki-oparte-na-prostych-i-stabilnych-zasadach.html#ap-1
 
Źródło: Rzeczpospolita
lista aktualności