Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

21-11-2014
MDDP Business Consulting odpowiedzialna za projekt inwentaryzacji spółek grupy PKP

MDDP Business Consulting odpowiedzialna za jeden z największych i najbardziej złożonych inwentaryzacji środków trwałych w Polsce na rzecz wybranych spółek grupy PKP.
Nasz projekt obejmuje zbudowanie dedykowanych narzędzi informatycznych do sprawnego przeprowadzenia spisu oraz zarządzania środkami trwałymi, analizę i adaptację procedur inwentaryzacji klienta, ale również fizyczne spisanie:

  • ponad 65 000 budynków i budowli,
  • blisko 40 000 pozycji wyposażenia i przedmiotów,
  • 3 000 szt mobilnego taboru kolejowego,
  • kilka tysięcy sztuk urządzeń przemysłowych i teletechnicznych.

Środki trwałe podlegające inwentaryzacji są rozlokowane na terenie całej Polski. W ramach spisu wybrane składniki majątku trwałego są znakowane etykietą z kodem kreskowym, dla innych wykonujemy dokumentację fotograficzną oraz przypisujemy pozycję GPS. Do pracy powołaliśmy blisko 50 - osobowy zespół spisowy, który w ramach 7 grup spisowych realizuje powierzone zadania inwentaryzacyjne zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.
Jest to znakomity przykład na to, że wiele spółek za celowe uznaje rozważenie zlecenia czynności nie będących główną działalnością spółki do wyspecjalizowanego partnera. Sądzimy, że coraz więcej podmiotów będzie korzystać z outsourcingu procesu inwentaryzacji. W ostatnich latach w ramach zaawansowanych projektów inwentaryzacyjnych przeprowadziliśmy proces uzgodnienia z księgami blisko 300 000 środków trwałych, w tym rozliczyliśmy ponad 25 inwestycji budowlanych, tworząc od podstaw rejestr środków trwałych wraz z prezentacją amortyzacji w ujęciu bilansowym oraz podatkowym. MDDP jest doświadczonym partnerem w tego typu przedsięwzięciach.

lista aktualności