Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

14-03-2011
Otwarcie MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy

Warszawa, 14 marca 2011 – MDDP, jedna z największych polskich firm świadczących kompleksowe usługi doradcze w zakresie podatków, doradztwa biznesowego, outsourcingu usług kadrowo-płacowych, doradztwa finansowo-księgowego, audytu oraz profesjonalnych szkoleń i konferencji, otwiera w Warszawie kancelarię prawną. Założycielami są partnerzy MDDP – Małgorzata Sobońska i Tomasz Olkiewicz.

„Otwarcie MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy to kolejny cel na drodze rozwoju spółki. Wracamy do idei towarzyszącej powstaniu MDDP – od początku wiedzieliśmy, że doradztwo w zakresie prawa to kwestia czasu” – powiedziała Małgorzata Sobońska, adwokat i partner w MDDP. „Czuliśmy także rosnące zapotrzebowanie naszych Klientów na porady prawne. Dzięki korzeniom w MDDP, marce docenionej przez branżę i ekspertów, możemy zaoferować szerszy merytorycznie i metodologicznie serwis. Filozofia działania spójna z zasadami MDDP przekłada się na jakość partnerskiej współpracy z Klientami. Dokładamy starań, by maksymalizować efekt końcowy, zawsze uwzględniając cele biznesowe naszych Klientów” – dodała Sobońska.

Filar prawny stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty usług MDDP i zapewnia Klientom Spółki kompleksową obsługę w tym zakresie. Kluczowe obszary specjalizacji MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy to postępowania sporne – sądowe i administracyjne (zwłaszcza te, w których po przeciwnej stronie występuje Skarb Państwa), prawo farmaceutyczne, prawo autorskie, nieruchomości i inwestycje budowlane, prawo korporacyjne, prawo europejskie, prawo administracyjne, zamówienia publiczne, windykacja należności, a także usługi dla branży leasingowej, motoryzacyjnej i wydawniczej.

Kancelaria zatrudnia zespół adwokatów i radców prawnych w przeszłości związanych z najlepszymi międzynarodowymi firmami konsultingowymi.

„W kancelarii pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, rzetelną wiedzą i kwalifikacjami. Model kancelarii wewnętrznie nazwaliśmy „kancelarią typu 2.0”. Łącząc tradycyjną wiedzę z nowatorskim podejściem do standardów pracy i prawa, oddajemy w ręce Klientów całkiem nową jakość wśród współczesnych kancelarii prawnych. Kancelarię dbającą o możliwie szeroki kontekst analizy problemu i wielowymiarowe podejście w konstruowaniu rozwiązań prawnych” – powiedział Tomasz Olkiewicz, radca prawny i partner w MDDP.

MDDP łączy międzynarodowe doświadczenie i najwyższe standardy w obsłudze Klienta z dogłębną znajomością ustawodawstwa i realiów polskiego rynku gospodarczego. Wśród klientów MDDP są zarówno czołowe koncerny międzynarodowe jak i największe polskie spółki. Obecnie do grupy MDDP poza spółką doradztwa podatkowego, należą także: MDDP Business Consulting, MDDP Finance & Accounting Solutions, MDDP Outsourcing, MDDP Audyt, Akademia Biznesu MDDP oraz kancelaria prawna MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy.

Więcej informacji o MDDP Sobońska Olkiewicz i Wspólnicy można znaleźć na www.mddplaw.pl, o spółce MDDP na www.mddp.pl.

Małgorzata Sobońska
adwokat, partner w MDDP

Kieruje praktyką litigation (postępowania sporne).
Od 1994 do 2003 roku na stałe współpracowała z Ernst & Young, specjalizując się w sprawach spornych z zakresu podatków, w latach 1998-2003 kierując zespołem postępowań VAT, ceł i akcyzy. W latach 2004-2005 rozwinęła swoją praktykę, szczególnie w zakresie doradztwa prawnego świadczonego na rzecz firm z branży wydawniczej. W latach 2005-2008 pełniła funkcję krajowego sprawozdawcy w dziedzinie prawa podatkowego będąc członkiem międzynarodowego stowarzyszenia adwokatów International Bar Association.
Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie prawa autorskiego i prasowego. Jest autorką wielu publikacji m.in. z dziedziny sporów podatkowych, prawa karnego skarbowego, odpowiedzialności odszkodowawczej Skarbu Państwa z tytułu szkód wynikających z wadliwych decyzji administracyjnych oraz wybranych zagadnień z zakresu prawa autorskiego.

Tomasz Olkiewicz
radca prawny, partner w MDDP

Kieruje zespołem farmaceutycznym oraz rozwija praktykę commercial (prawa gospodarczego).
Przez znaczną część swojej kariery był związany z doradztwem podatkowym. W latach 1995-2004 pracował w Ernst & Young, ostatnio na stanowisku Starszego Managera.
Posiada bogate doświadczenie związane z koordynacją i uczestnictwem w projektach restrukturyzacyjnych, których celem było uzyskanie efektywnej struktury prawnej i podatkowej. Prowadził liczne projekty związane z restrukturyzacją działań przedsiębiorstw w związku ze zmieniającymi się warunkami rynkowymi (np. przystąpienie Polski do Unii Europejskiej albo zmiana modelu biznesowego). Wielokrotnie był członkiem tzw. Steering Committees koordynujących działania w ramach złożonych projektów. Uczestniczył w pracach komisji sejmowych poświęconych nowelizacji przepisów prawa podatkowego i gospodarczego.

Kontakt:
Agnieszka Kapuśniak
Specjalista PR

Tel: (22) 322 68 88

lista aktualności