Kariera

Sprawdź jak może wyglądać Twoja kariera w MDDP. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy więcej

07-07-2009
MDDP wśród najlepszych firm doradztwa podatkowego

W czerwcu czołowe tytuły prasy ekonomicznej - dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik FORBES nagradzały najlepsze firmy doradztwa podatkowego. MDDP, tak jak w ubiegłych latach, została wysoko oceniona i potwierdziła swoją mocną pozycję lidera na rynku usług profesjonalnych. W rekomendacjach indywidualnych Tomasz Michalik już trzeci rok z rzędu został wybrany przez Rzeczpospolitą najlepszym doradcą specjalizującym się w podatku VAT i najlepszym prawnikiem w kategorii „Podatki” w rankingu miesięcznika „Forbes”.

W trzecim Ogólnopolskim Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego organizowanym przez redakcję Rzeczpospolitej wyłoniono największe firmy w dwóch kategoriach: "Największe firmy doradztwa podatkowego według liczby doradców" oraz "Największe firmy doradztwa podatkowego według przychodów za 2008 rok". W tym roku ankiety wypełniło 58 firm.

Biorąc pod uwagę liczbę doradców podatkowych, firma MDDP uplasowała się na 5 pozycji tuż za firmami Wielkiej Czwórki (PwC, Deloitte, KPMG i E&Y). Natomiast w klasyfikacji wg przychodów na 6 miejscu po PwC, E&Y, Deloitte, KPMG i Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

W nowo wprowadzonych kategoriach - "Akcyza" i "Międzynarodowe Prawo Podatkowe", nie udało się wyłonić liderów.

W ogłoszonym Rankingu Kancelarii Prawniczych organizowanym przez magazyn FORBES, MDDP  powtórzyła ubiegłoroczny sukces! W obu ważnych dla firmy kategoriach została ona uznana za najlepszą.

Wyróżnienia w rankingu Forbesa przyznawane są łącznie w dziewięciu kategoriach (fuzje i przejęcia, bankowość i finanse, nieruchomości, prawo antymonopolowe i konkurencji, prawo pracy , podatki, rynki kapitałowe, prawo autorskie oraz postępowania sądowe)  - zarówno dla kancelarii najlepszych w danej dziedzinie jak i w kategoriach indywidualnych. Ranking powstaje w oparciu o ankiety wypełniane zarówno przez kancelarie prawnicze jak i przedsiębiorców. Obowiązuje tylko jedna zasada  - nie wolno głosować ani na swoją firmę ani typować prawników z własnej kancelarii.

Co warte zaznaczenia, pomimo tego, że firma doradcza MDDP nie jest kancelarią i nie bierze aktywnego udziału w konkursie, środowisko prawnicze wskazuje ją jako najlepszych specjalistów w podatkach. Jest to już druga klasyfikacja tego typu (po Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej), gdzie można przekonać się o opinii środowiska prawniczego w kwestii najlepszej firmy podatkowej.

lista aktualności